فارسی   English   العربی
 
   
 
  هیرسا - مایع ظرفشویی بدون بو , شامپوی سر , شیشه پاک کن , مایع ظرفشویی و سرکه , مضرات ، فرمول ساخت و مواد تشکیل دهنده مایع ظرفشویی , مایع دستشویی برای پوست های حساس , مایع دستشویی کودک , مایع دستشویی خوشبو , مایع دستشویی خارجی , مایع دستشویی مرطوب کننده , مایع ظرفشویی ضد حساسیت  
خانه | گالری تصاویر | مقالات | نظرسنجی | پیوندها | نقشه سایت | درباره ما | تماس با ما
© حقوق کپی برداری برای هیرسا محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا

چگونه اجاق گاز را تمیز کنیم


چگونه اجاق گاز را تمیز کنیم؟

اجاق گاز هنگام پخت و پز وعده های غذایی نسبت به اجاق های برقی مزایایی دارند. اما اجاق های گازی اثر خود را وقتی پورت های گازی روی مشعل بسته می شود از دست می دهند و این امر باعث ایجاد اخلال در جریان گاز می شود و شعله گاز ضعیف و در مواردی که آلودگی زیاد باشد بدون شعله می شود. خوشبختانه تمیز کردن مشعل های گازی کاری نسبتا آسان است.

آنچه شما نیاز دارید

در توصیه تولید کنندگان در نحوه تمیز کردن سرهای مشعل بر روی اجاق گاز تفاوت هایی وجود دارد، اما این مواد برای بیشتر اجاق گاز ها کار می کنند:

مایع ظرفشویی

اسفنج نرم

مسواک قدیمی و کهنه

جوش شیرین

گیره کاغذ

نحوه تمیز کردن شعله ها در اجاق گاز

1- دستور العمل های سازنده را بخوانید

دانستن این که چه نوع مراقبت برای لوازم خانگی شما بهتر است و حفظ و نگهداری لوازم باعث طولانی شدن عمر وسایل می شود.

استفاده از کتابچه راهنما باعث می شود که شما بدانید چه قسمت هایی برای پاک کردن بی خطر هستند، و برای خوب تمیز کردن از چه موادی باید استفاده کنید و از چه موادی باید اجتناب کنید. این می تواند یک نقطه شروع خوب برای یادگیری نحوه تمیز کردن و رفع انسداد شعله های گاز باشد. اگر کتابچه چاپی ندارید می توانید آن را از سایت سازنده دانلود کنید.

2- سرپوش های شعله را بردارید

بسیاری از مشعل های گاز دارای دیسک سرامیکی قابل جا به جایی هستند که در بالای مشعل قرار دارد و باعث انتشار شعله ها می شود. در این صورت، به سادگی این دیسک ها را از روی مشعل بردارید (طبیعتا باید مطمئن شوید که مشعل ها قابل قبل از انجام این کاملا خنک هستند).

3- سر مشعل ها را بردارید

در زیر سر پوش، سر مشعل بالای لوله ونتوری قرار دارد با بلند کردن مستقیم سر، سر مشعل ها را بردارید اگر اجاق گاز شما دارای الکترود احتراق است مواظب باشید آن را خم نکنید و آسیب نبیند.

4- قطعات را خیس کنید

سر پوش و سر مشعل را در مخلوط مایع ظرفشویی و آبگرم به مدت 20-3- دقیقه خیس کنید. این کار به شل کردن لکه هایی که سخت شده اند کمک می کند.

5- سر پوش و کلاه را بشویید

با استفاده از یک پد اسکراب نرم و یک مسواک قدیمی، لکه های مواد غذایی را از تمام سطوح جدا کنید. اگر مواد زائد در دهانه پورت باقی مانده است، از گیره ی کاغذی صاف شده برای بیرون کشیدن آن استفاده کنید اما مواظب باشید که به آن آسیب نرسانید. هرگز از خلال دندان استفاده نکنید زیرا این خطر وجود دارد که چوب شکسته شود و پورت ها را  بیشتر مسدود کند.

برای لکه های بسیار سفت و سخت، خمیری از یک قسمت جوش شیرین و یک قسمت آب تهیه کنید.

آن را روی سطوح سرها و سرپوش های مشعل با یک پد نرم و مسواک بزنید. ممکن است این کار نیاز به تکرار داشته باشد اما معمولا حتی سخت ترین لکه ها را از بین می برد.

هشدار: برای تمیز کردن اجاق گاز از سفید کننده ها استفاده نکنید.

6- قطعات را بشویید؛

تمام قسمت ها را کاملا زیر آب جاری بشویید، آن ها را تکان دهید تا آب اضافی آن برداشته شود، سپس آن ها را با یک پارچه خشک کنید. اجازه دهید تمام قسمت ها قبل از استفاده مجدد مشعل ها کاملا خشک شوند. از این روش شستشو می توانید برای سایر قسمت های اجاق گاز نیز استفاده کنید. مانند: فرگاز، صفحه ها و ...

7- قرار دادن قطعات سرجایشان

هنگامی که تمام قطعات اجاق گاز خشک شدند آن ها را سرجایشان قرار دهید. در اجاق گازهای الکترونیکی احتراق، مراقب باشید که الکترودهای احتراق را خم نکنید یا آسیب نبیند.

8- تست کردن شعله ها

مشعل ها را تست کنید تا مطمئن شوید که به درستی کار می کنند، رنگ و شکل غیر معمول شعله ممکن است نشان دهد که سرهای مشعل کاملا خشک نیستند و یا اینکه سرپوش ها  به درستی روی سر مشعل قرار نگرفته اند.

اکنون اجاق گاز شما برای آشپزی لذیذ  بعدی آماده است.