فارسی   English   العربی
 
   
 
  هیرسا - مایع ظرفشویی بدون بو , شامپوی سر , شیشه پاک کن , مایع ظرفشویی و سرکه , مضرات ، فرمول ساخت و مواد تشکیل دهنده مایع ظرفشویی , مایع دستشویی برای پوست های حساس , مایع دستشویی کودک , مایع دستشویی خوشبو , مایع دستشویی خارجی , مایع دستشویی مرطوب کننده , مایع ظرفشویی ضد حساسیت  
خانه | گالری تصاویر | مقالات | نظرسنجی | پیوندها | نقشه سایت | درباره ما | تماس با ما
© حقوق کپی برداری برای هیرسا محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا

ترفندهای شستن لباس های سفید


ترفند های شستن لباس های سفید

شستن لباس های سفید دغدغه بسیاری از افراد است. لباس های سفید بیش از لباس های رنگی و مشکی در معرض آلودگی و لکه های چربی که به راحتی پاک نمی شوند، قرار دارند. متاسفانه لباس های سفید زود لکی می شوند و رنگشان هم تیره و مایل به کرم می شود . شستن لباس های سفید با روش های نادرست و استفاده از شوینده های نامناسب باعث آسیب دیدن بافت و از بین رفتن الیاف لباس ها می شود. در این مقاله برخی از ترفندها و راهکارهای ساده و موثر جهت شستن لباس های سفید را بررسی می کنیم.

 

طریقه استفاده از مایع سفید کننده و شستن لباس های سفید

شستن لباس های سفید با وایتکس و سفید کننده نه تنها باعث از بین رفتن الیاف پارچه در دراز مدت می شود بلکه رنگ لباس را کدر و زرد می کند. برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است اصول شستن لباس های سفید بوسیله مایع سفید کننده را یاد بگیرید:

- در یک ظرف بزرگ مقداری آب بریزید و آن را با 1/2 مایع سفید کننده مخلوط کنید.

- 5 دقیقه صبر کنید تا آنزیم های موجود در محلول سفید کننده فعال شوند. سپس لباس های سفید را در ظرف حاوی محلول بیاندازید.

- کمی صبر کنید و لباس ها را با دقت وارسی کنید تا مطمئن شوید لکه ای روی لباس ها باقی نمانده است. سپس آن ها را آبکشی و خشک کنید.

آبلیمو و جوش شیرین  مناسب برای از بین بردن لکه ها

لکه های ناشی از عرق کردن در یک روز گرم تابستانی، شستن لباس های سفید را کمی سخت می کند. برای از بین بردن این لکه ها کافی است زیر بغل لباس را با آب بشویید. سپس یک قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک عدد لیموترش را روی محل ریخته و به مدت 15 دقیقه صبر کنید. سپس لباس را با آب خالی بشویید. خواهید دید که زیر بغل لباس مثل روز اول تمیز و سفید می شود.

شست وشوی یقه و آستین لباس های سفید

پیش از شستن لباس های سفید، ابتدا یقه و آستین ها را از هر گونه چرک و لک پاک کنید. برای این کار کافی است یک صابون بردارید یقه و آستین لباس را با دقت با صابون بسابید و تمیز کنید. سپس لباس را با کمک یک شوینده معمولی توسط دست یا در ماشین لباسشویی بشویید.

سرکه و لباس های سفید

سرکه سفید ماده مناسبی برای از بین بردن لکه های گرد و خاک از روی لباس های سفید است. سرکه سفید موجب لطافت و نرمی پارچه لباس ها نیز می شود. یک پیمانه سرکه سفید را با کمی آب مخلوط کرده و با استفاده از این محلول لباس ها را تمیز کنید. سپس از یک پاک کننده معمولی برای شستن لباس های سفید استفاده کنید. دقت کنید که به هیچ وجه سرکه را با سایر سفید کننده ها وشوینده ها مخلوط نکنید زیرا این مواد با یکدیگر واکنش داده و تولید بخارهای سمی و مضر می کنند که باعث آسیب رساندن به سیستم تنفسی بدن می شود.

استفاده از آب جوش برای شستن لباس های سفید

در یک قابلمه آب بریزید و آن را روی گاز گذاشته و حرارت را زیاد کنید. پس از اینکه آب به جوش آمد آن را از روی گاز بردارید و 1/4 پیمانه مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید. 15 دقیقه صبر کنید سپس لباس های سفیدتان را درون قابلمه بریزید تا خیس بخورند. 1/30 تا 2 ساعت صبر کنید، سپس لباس ها را با ماشین لباسشویی و یک مایع پاک کننده معمولی بشویید. با استفاده از این روش مقاومت آلودگی ها و لکه ها از بین می رود و شستن لباس های سفید راحت تر می شود.

 از شوینده ها به اندازه کافی استفاده کنید

از مصرف بیش از حد شوینده ها و پودرهای لباسشویی هنگام شستن لباس های سفید خودداری کنید. زیرا با این شیوه لباس های شما نه تنها تمیزتر نمی شوند بلکه مقدار زیادی از مایع پاک کننده بر روی الیاف لباس باقی می ماند و شستن لباس های سفید را سخت تر می کند و ممکن است مجبور شوید چند بار دیگر آن ها را با دست بشویید تا چرک ها و آلودگی ها از روی لباس پاک شود.

 برای از بین بردن لکه ها لباس را چنگ نزنید

برای شستن لباس های سفید و روشن و از بین بردن لکه ها از روی پارچه، لباس ها را چنگ نزنید. این کار باعث جداشدن تار و پود لباس های ظریف و خراب شدن آن ها می شود. کمی شوینده کف دستتان بریزید و آن را به آهستگی با انگشتانتان روی لکه بکشید. برای از بین بردن لکه از روی پارچه خود لباس استفاده نکنید. چون با این کار لکه ممکن است بیشتر پخش شود و نقاط دیگر را نیز کثیف کند. اگر لکه روی لباس مقاوم بود لباس را به مدت 15 دقیقه تا نیم ساعت در یک تشت آب خیس کنید و دوباره آن را طبق روش گفته شده بشویید.

 از آب اکسیژنه و لیمو برای شستن لباس های سفید کمک بگیرید

برای شستن لباس های سفید یک ابر یا اسکاج نرم بردارید و آن را به کمی آب اکسیژنه آغشته کرده و روی لکه بکشید تا پاک شود. سپس آن را با آب خالی بشویید. همچنین برای شستن لباس های سفید می توانید از عصاره لیمو استفاده کنید. کافی است کمی عصاره لیمو را با مقداری آب مخلوط کنید و لباس ها را در آن خیس کنید. این روش به از بین بردن لکه های سخت و چرب کمک می کند.

هنگام شستن لباس های سفید این نکات را به خاطر داشته باشید

- همیشه پیش از شستن لباس های سفید برچسب آن ها را بخوانید و نوع شوینده و دمای مناسب آب را با توجه به جنس لباس انتخاب کنید.

- هرگز لباس های سفید را با لباس های رنگی در ماشین لباسشویی نیندازید، چون این کار باعث رنگی و زرد شدن آن ها می گردد.

- لباس های سفید را جدا از لباس های رنگی روی بند بیندازید چون آب لباس های رنگی باعث لکه دار شدن لباس روشن و سفید می شود.

- لباس سفید را پس از شست و شو در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار ندهید.

- اگر لکه ای را روی لباس دیدید فورا برای شست و شوی آن اقدام کنید زیرا با گذشت زمان، مقاومت لکه در برابر مواد شوینده بیشتر می شود.

- در هر نوبت حجم زیادی از لباس ها را در ماشین لباسشویی قرار ندهید زیرا لباس ها برای چرخیدن و شست و شو در ماشین لباسشویی به فضای کافی نیاز دارند.

- لباس های چروک را پس از خشک شدن سریعا اتو کرده یا در کمد آویزان کنید.

- بهتر است لباس های ظریف که الیاف حساسی دارند را با دست و با استفاده از شامپو بشویید.

- لباس های مهره دوزی شده و پولک کاری شده را برای شست و شو به خشک شویی ببرید.