فارسی   English   العربی
 
   
 
  هیرسا - مایع ظرفشویی بدون بو , شامپوی سر , شیشه پاک کن , مایع ظرفشویی و سرکه , مضرات ، فرمول ساخت و مواد تشکیل دهنده مایع ظرفشویی , مایع دستشویی برای پوست های حساس , مایع دستشویی کودک , مایع دستشویی خوشبو , مایع دستشویی خارجی , مایع دستشویی مرطوب کننده , مایع ظرفشویی ضد حساسیت  
خانه | گالری تصاویر | مقالات | نظرسنجی | پیوندها | نقشه سایت | درباره ما | تماس با ما
© حقوق کپی برداری برای هیرسا محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا

چگونه ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم؟


چگونه ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم؟

از آنجایی که ماشین ظرفشویی اتوماتیک به هنگام تمیز کردن ظروف، دائما در حال جا به جایی آب داغ و صابون در داخل خود هستند. گاهی ممکن است متوجه شویم که آن ها نیز نیاز به تمیز کردن اختصاصی دارند. اگر می خواهید ماشین ظرفشویی مانند سایر وسایلی که دارید، به درستی کار کند و تا حد ممکن دوام داشته باشد، تمیز کردن ماهانه به اطمینان به این امر کمک می کند. تمیز کردن معمول می تواند با یک برس نرم و مواد معمولی که در داخل خانه دارید انجام شود: مانند سرکه سفید مقطر و جوش شیرین.

تمیز کردن روتین ماهانه

با رعایت این روش ساده به صورت ماهانه تمیز کردن ماشین ظرفشویی شما به صورت موثر انجام خواهد شد و ممکن است نیاز به تمیز کردن تهاجمی تر از بین ببرد:

قفسه پایین را بیرون بکشید و دستگاه زه کشی در قسمت زیرین داخل ماشین ظرفشویی را بررسی کنید، هر نوع مواد غذایی، برچسب های کاغذی که ممکن است باعث انسداد سوراخ ها شود را حذف کنید.

با استفاده از یک برس نرم آغشته به سرکه هر چیزی را که گیر کرده را جدا کنید.

یک ظرف شیشه ای یا پلاستیکی را با یک فنجان سرکه سفید پر کنید و ظرف باز را روی رک بالای ماشین ظرفشویی قرار دهید. چرخه شست و شوی منظم را اجرا کنید. برای صرفه جویی در هزینه های انرژی می توانید چرخه خشک کردن را حذف کنید.

پس از اتمام چرخه اول، یک فنجان جوش شیرین را در کف ماشین ظرفشویی بپاشید. چرخه آبکشی کوتاه و گرم را اجرا کنید (چرخه خشک کردن را حذف کنید) و سپس درب ماشین ظرفشویی را باز کنید تا فضای داخلی ماشین خشک شود. سرکه باعث از بین رفتن هر گونه چربی می شود و جوش شیرین باعث از بین رفتن بوی آن می شود.

هرگز سرکه و جوش شیرین را در همان چرخه  تمیز کردن مخلوط نکنید زیرا آن ها شروع به کف می کنند.

تمیز کردن کامل داخل

اگر یک روش تمیز کردن ماهانه داشته باشید، تمیز کردن کامل یک یا دوبار در سال لازم است، در صورتی که بعد از دو چرخه چرخشی متوجه مشکل ظروف کثیف یا ظروف شیشه ای لکه دار شدید، تمیز کردن کامل بسیار مهم است. اگر در منطقه ای با آب بسیار سخت زندگی می کنید. ممکن است نیاز به تمیز کردن کامل بیشتر اوقات داشته باشید.

آنچه شما نیاز دارید

_سرکه سفید تقطیر شده

_جوش شیرین

_سیم انعطاف پذیر محکم

_اسفنج

_مسواک قدیمی

برای تمیز کردن کامل تر این دستور العمل را دنبال کنید.

با ماشین ظرفشویی خالی شروع کنید. در صورت امکان هر دو قفسه بالا و پایین را بر داشته تا به بازوهای اسپری آب دسترسی داشته باشید. هر بازوی اسپری دارای سوراخ های کوچکی است که آب را در سراسر ماشین ظرفشویی توزیع می کند و این سوراخ ها می توانند با مواد معدنی و یا حتی تکه های غذا مسدود شوند. در صورت گرفتگی سوراخ ها ممکن است آب به سطح ظروف شما نرسد و آن ها کثیف باشند نوک سیم را در هر سوراخ قرار دهید تا هر گونه باقی مانده برداشته شود.

صافی را روی قسمت پایین ماشین ظرفشویی بررسی کنید، در صورت امکان، صاف کننده را بردارید. ممکن است از آنچه در زیر به دام افتاده شوکه شوید. عناصر به دام افتاده را بردارید. مسواک قدیمی را در مقداری سرکه فرو کنید و به هر گره و لنگه یک اسکراب خوب بدهید.

مسواک همچنین برای از بین بردن هر نوع بقایایی که ممکن است در شبکه نگهدارنده ظروف گرفتگی و از بین بردن هر گونه تجمع در ماشین ظرفشویی مناسب باشد.

یک اسفنج تمیز را در سرکه فرو کنید و مهر و موم های لاستیکی اطراف دهانه داخلی و لبه های درب را پاک کنید.

قفسه ها را تعویض کرده و دو فنجان سرکه سفید را در یک ظرف باز روی قفسه بالا قرار دهید. برای تکمیل تمیز کردن، یک چرخه شستشوی آب گرم به طور منظم اجرا کنید.

تمیز کردن بیرون

نحوه تمیز کردن بیرون ماشین ظرفشویی به مدل آن بستگی دارد. اگر دکمه یا شماره گیری در جلو آن قرار دارد هر ماه وقت خود را برای تمیز کردن اطراف آن ها اختصاص دهید. از یک مسواک قدیمی و یک ماده پاک کننده مایع مانند مایع ظرفشویی هیرسا برای شستن آن استفاده کنید. تا هر گونه تجمع آلودگی که باعث نقص آن می شود را از بین ببرید.

برای مدل هایی که دارای کنترل های داخلی بالای درب هستند، آن ها را ماهانه یا در صورت لزوم پاک کنید.

اگر درب بیرونی از پلاستیک یا فلز رنگی ساخته شده است، از مایع ظرفشویی ملایم یا استفاده از چند قطره مایع ظرفشویی هیرسا در یک لیوان آب و یک پارچه نرم یا اسفنج استفاده کنید تا هر گونه کثیفی روی سطح و دسته ماشین ظرفشویی برداشته شود. پس از شست و شو آن را با یک پارچه نرم و آب آن را تمیز کنید. برای درب استیل بهتر است از یک تمیز کنند استیل و دستمال میکروفیبر استفاده شود. دستور العمل های محصول را دنبال کنبد و همیشه در یک جهت فلز را پاک کنید.

گزینه های دیگر پاک کردن قسمت جلویی ماشین ظرفشویی با محلول مایع ظرفشویی هیرسا مخلوط با آب و به دنبال آن یک قطره روغن زیتون یا روغن کودک روی یک پارچه میکروفایبر پاک می شود تا هر گونه لکه ای از بین برد.


مایع ظرفشویی هیرسا یکی از پرفروش ترین محصولات شوینده و بهداشتی مجتمع تولیدی هیرسا می باشد.

تلفن واحد فروش مجتمع تولیدی هیرسا: 09132321863