فارسی   English   العربی
 
   
 
  هیرسا - مایع ظرفشویی بدون بو , شامپوی سر , شیشه پاک کن , مایع ظرفشویی و سرکه , مضرات ، فرمول ساخت و مواد تشکیل دهنده مایع ظرفشویی , مایع دستشویی برای پوست های حساس , مایع دستشویی کودک , مایع دستشویی خوشبو , مایع دستشویی خارجی , مایع دستشویی مرطوب کننده , مایع ظرفشویی ضد حساسیت  
خانه | گالری تصاویر | مقالات | نظرسنجی | پیوندها | نقشه سایت | درباره ما | تماس با ما
© حقوق کپی برداری برای هیرسا محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا

کدام شوینده صورت و بدن را انتخاب کنیم؟ صابون یا پن های شوینده؟


مهمترین پاک کننده های صورت و بدن شامل صابون و پن (Syndet bar) می باشند. صابون ها از اضافه شدن چربی با یک ماده قلیایی با pH بین 9 تا 10 تشکیل می شوند. متاسفانه صابون ها به دلیل ماهیت قلیایی، pH اسیدی پوست (6.4 - 4.6) را متعاقب شستشو بالا می برند. در اثر مصرف دراز مدت صابون، سد دفاعی اپیدرم پوست یعنی لایه شاخی و چربی محافظ زیر آن شکسته می شود و ریسک ایجاد اگزما و حساسیت های پوستی بالاتر می رود. برای حل این مشکلات، پاک کننده های غیرصابونی با نام پن شوینده (Syndetbar) تولید شدند که به علت ماهیت اسیدی بودنشان، pH پوست را در حد 4 تا 5 حفظ می نمایند و سبب آسیب کمتری در لایه های پوست شده و کیفیت بالاتری نسبت به صابون برای شستشو دارند. پن ها از ترکیبات دترجنت های سنتزی یا سورفکتانت ها بوده و به صورت جامد یا قالبی مثل صابون و یا به صورت مایع در بازار شوینده ها موجود است و همانند صابون استفاده می شوند. بر خلاف صابون که در اثر تماس با چربی تولید کف می نمایند، و بعد از سشتشو حس خشکی روی سطح پوست ایجاد می نمایند، پن ها خوب کف نمی کنند و بعد از شستشوی پوست، حس خشکی ایجاد نمی کنند. مشکل اصلی پن ها این است که خیلی زود تمام می شوند و به علت هزینه بری بالا نسبت به صابون، معمولا در افراد با پوست نرمال توصیه نمی شوند. و کاربرد اصلی پن ها در موارد آسیب های پوستی است. 

پن شوینده

انواع پن ها:

پن ها متناسب با پوست خشک، چرب، معمولی و حساس ساخته شده اند و حتی برخی خواص آب رسانی و یا ضد جوش دارند. 

پن های کرمدار: بهترین درمان جهت رفع خشکی و رطوبت رسانب به پوست محسوب می شود. این شوینده به دلیل داشتن روغن برنج برای نرمی و شفافیت پوست، روغن نارگیل و کرچک جهت نرم کنندگی و آب رسانی قوی پوست، ویتامین B6 با هدف نرم کنندگی و مرطوب کنندگی و داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی، مخصوص پوست های خشک و معمولی است. 

پن های ویژه کودکان: مناسسب ترین شوینده مخصوص پوست حساس اطفال بوده و اغلب حاوی زینک اکسید، ویتامین B6 ، روغن برنج، نارگیل و کرچک جهت نرمی، شفافیت، لطافت و آب رسانی به پوست بوده و با هدف پیشگیری و درمان التهاب ناحیه پوشک اطفال کاربرد فراوانی دارد. 

پن آنتی باکتریال TCC: این پن ها به عنوان ضد باکتری و ضد قارچ جهت رفع بوی نامطبوع و پیشگیری و درمان آکنه با دارابودن ماده تری کلوکربان و پروتئین هیدرولیز شده گندم، می تواند چربی پوست را نیز متعادل کند. 

پن ویژه پوست های چرب و آکنه ای: از این پن ها جهت تعدیل چربی پوست و درمان آکنه استفاده می شود. حاوی گلیسیرین جهت نرمی و لطافت پوست و پیشگیری از هایپرکراتوز، نشاسته گندم جهت ایجاد شفافیت و شادابی پوست و پروتئین هیدرولیز شده گندم جهت متعادل کردن چربی پوست است.

پن ویژه پوست های خشک و حساس: جهت رفع هرگونه خشکی ناشی از حساسیت به شوینده ها، بیماری های پوستی و وبیشتر در فصل سرما کاربرد فراوانی دارد.