فارسی   English   العربی
 
   
 
  هیرسا - مایع ظرفشویی بدون بو , شامپوی سر , شیشه پاک کن , مایع ظرفشویی و سرکه , مضرات ، فرمول ساخت و مواد تشکیل دهنده مایع ظرفشویی , مایع دستشویی برای پوست های حساس , مایع دستشویی کودک , مایع دستشویی خوشبو , مایع دستشویی خارجی , مایع دستشویی مرطوب کننده , مایع ظرفشویی ضد حساسیت  
خانه | گالری تصاویر | مقالات | نظرسنجی | پیوندها | نقشه سایت | درباره ما | تماس با ما
© حقوق کپی برداری برای هیرسا محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا

چند راهکار ساده برای پاک کردن انواع لکه و رنگ گرفتگی لباس ها (1) + فیلم


حتما برای شما نیز پیش آمده است که در هنگام نظافت و شستشوی لباس ها، چه به صورت دستی و چه شستشو با ماشین لباسشویی، برخی از لباس ها رنگ پس داده و لباس های دیگر را رنگی و غیر قابل استفاده می کند. همچنین در صورت رنگ پس دادن لباس ها، آن ها دیگر مانند گذشته، خوش رنگ نمانده و به سمت رنگ پریدگی می روندإ یا بعضی از وقت ها در اثر ریختن آشامیدنی ها یا انواع مواد مواد غذایی، لباس تان لک دار می شود. مجتمع تولیدی هیرسا در این مقاله به بیان چند روش ساده و آسان برای رفع این نگرانی ها می پردازد. 

یکی از راهکارهای پاک کردن لباس های رنگی رنگ گرفته استفاده از سرکه سفید است. ابتدا مقداری سرکه سفید و مقداری از مایع ظرفشویی هیرسا را در آب گرم حل کنید. سپس لباس خود را درون آن انداخته و بگذارید خیس بخورد. بعد از گذشت چند دقیقه لباس را از آن خارج کرده و به طور معمول شستشو دهید. 

از دیگر راهکارهای پاک کردن لباس های رنگ گرفته می توان استفاده از آب لیموترش را نام برد. برای استفاده از این روش باید ظرفی را پر از آب نمایید و همراه با تکه هایی از لیموترش، آن را روی اجاق گاز بگذارید تا آب جوش آید. بعد از به جوش آمدن، زیر اجاق گاز را خاموش کنید و لباس خود را درون آن بیندازید. یک تا دو ساعت صبر کنید تا لباس درون محلول خیس بخورد. سپس آن را عوض کنید و این بار با مقداری از مایع ظرفشویی هیرسا با رایحه پرتقال و آب گرم بگذارید لباس به مدت نیم ساعت خیس بخورد. بعد از گذشت نیم ساعت لباس را از محلول خارج کرده و آن را طبق روش معمول، شست و شو دهید. با این کار لکه ها از بین خواهد رفت. 

از دیگر راهکارهای پاک کردن لباس های رنگ گرفته، می توان استفاده از مخلوط سرکه و لیمو را نام برد. برای این کار باید سرکه و لیمو را به طور مساوی با هم مخلوط کنید و سپس لباس سفیدتان را با آن بشویید. 

برای از بین بردن لکه روغن مایع مانده از روی لباس باید کمی جوش شیرین را با کمی سرکه مخلوط کرده و روی لباس، قسمت لکه دار آن بریزید و بگذارید یک ساعت بماند. بعد آن را با مایع لباسشویی هیرسا بشویید. روش دیگر پاک کردن لکه، پاک کردن لک، بوسیله اسفنج و تتراکلروکربن و سپس شستن با آب نیم گرم و صابون می باشد. 

چنانچه لکه کهنه باشد، می توانید به نسبت 1 به 1، آب و آب اکسیژنه را با هم مخلوط کرده و لباس سفیدرنگ گرفته تان را در آن بیندازید. خواهید دید لکه ها به آرامی پاک می شوند. البته قبل از انجام این کار، گوشه کوچکی از لباس را در محلول قرار دهید تا مطمئن شوید آسیبی به لباستان وارد نمی شود. 

برای لکه های رنگی سرسخت، می توانید لباس را به مدت 20 دقیقه در محلول سفیدکننده بر پایه اکسیژن قرار دهید. اگر بعد از این مدت، لکه همچنان باقی مانده بود، بهتر است یک شب تا صیح لباس را در آب و سفیدکننده به حال خود رها کنید. البته حواستان باشد که از سفیدکننده های دیگر مانند وایتکس استفاده نکنید تا بافت لباس آسیب نبیند. 

استفاده از ورقه های جذب رنگ: ورقه های جذب رنگ قادرند به جذب رنگ لباس ها پرداخته و از نشستن رنگ بر روی لباس های دیگر جلوگیری کنند. رنگ های پس داده شده، توسط این ورقه ها_ که در بیشتر مغازه هایی که مربوط به شستشو هستند، موجود است_ جذب می شوند و نگرانی شما را بابت رنگ گرفتن لباس های دیگر برطرف می کنند. 

پاک کردن انواع لک از روی لباس با مایع لباسشویی هیرسا