فارسی   English   العربی
 
   
 
  هیرسا - مایع ظرفشویی بدون بو , شامپوی سر , شیشه پاک کن , مایع ظرفشویی و سرکه , مضرات ، فرمول ساخت و مواد تشکیل دهنده مایع ظرفشویی , مایع دستشویی برای پوست های حساس , مایع دستشویی کودک , مایع دستشویی خوشبو , مایع دستشویی خارجی , مایع دستشویی مرطوب کننده , مایع ظرفشویی ضد حساسیت  
خانه | گالری تصاویر | مقالات | نظرسنجی | پیوندها | نقشه سایت | درباره ما | تماس با ما
© حقوق کپی برداری برای هیرسا محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا

چند راهکار ساده برای پاک کردن انواع لکه و رنگ گرفتگی لباس ها (2)


حتما برای شما نیز پیش آمده که بعضی وقت  ها در اثر ریختن انواع آشامیدنی ها یا مواد غذایی، لباس تان لک دار شود. در این مقاله و در ادامه مقاله قبلی، به روش های پاک کردن انواع چسب، زنگ آهن، لکه های عرق و مدفوع بچه، آدامس و نوشیدنی های داغ از روی لباس ها اشاره می شود و در پایان در مورد ساخت یک لکه بر خانگی قوی نیز توضیحاتی داده می شود. 

پاک کردن چسب آکواریوم: برای پاک کردن چسب باید از سرکه استفاده کنید. به این ترتیب که مقداری پنبه را به کمی سرکه آغشته کنید و روی لکه بگذارید تا به تدریج چسب ور بیاید. در مورد چسب آکواریوم این کار را باید چندبار تکرار کنید چون از همه چسب های دیگر قوی تر است. 

پاک کردن لکه چسب سلولزی: اگر چسب سلولزی خشک نشده باشد، فورا چسب را از روی پارچه بردارید و لکه به جا مانده را با مایع لباسشویی هیرسا و کمی آب گرم پاک کنید. اما اگر این چسب مدتی بر روی پارچه باقی بماند و سفت شود، لکه زدایی آن دشوار می شود. برای رفع نگرانی، محل این نوع لکه ها را در ظرفی قرار داده و کمی آب و سرکه سفید به نسبت های مساوی روی آن بریزید. به مدت 15 دقیقه بجوشانید تا چسب از پارچه جدا شود. چنانچه پیرامون لکه اندکی تیره باشد، کافی است که آن را در آب نیم گرم و مایع لباسشویی هیرسا شستشو دهید. 

چگونه می توان زنگ آهن را از روی لباس پاک کرد؟ برای این کار یک لیموترش را دو نیمه کرده و یک نیمه آن را آغشته به نمک کرده، بر روی لکه بمالید. پس از پاک شدن لکه، لباس را با آب بشویید. چنانچه این لکه روی پارچه های نخی و کتانی سفید باشد، محل لکه را در محلول اسیداگزالیک خیس کنید و به محض از بین رفتن لکه، پارچه را در محلول رقیق آمونیاک بزنید و خوب بشویید. همچنین در این مورد می توان از آب لیمو و نمک برای برطرف کردن لکه استفاده کرد و سپس لکه را در آفتاب خشک کرد.  

برای برطرف کردن لکه خون، چسب، و هرگونه لکه ای که دارای مواد قندی باشد، اگر پارچه رنگی است، ابتدا محل لکه را بوسیله اسفنج و با تتراکلروکربن شسته سپس با آب سرد تمیز کنید. پس از آن محل لکه را با آب گرم و صابون بشویید تا لکه کاملا پاک شود. 

برطرف کردن لکه آدامس: طرف دیگر پارچه را یخ بمالید، سپس آدامس را بکنید. باقی مانده لکه را بوسیله اسفنج و با تتراکلروکربن بشویید. 

برطرف کردن لکه چای یا قهوه: برای پارچه های رنگی محل لکه را با اسفنج و آب گرم بشویید و چنانچه لکه باقی ماند، از گلیسیرین گرم استفاده کنید و بگذارید نیم ساعت روی لکه بماند سپس با آب خوب شستشو داده و در نهایت با آّب گرم و صابون بشویید. 

از بین بردن لکه عرق با آسپرین إ احتمالا هرگز تصور نمی کردید که آسپرین نه تنها می تواند سردرد را تسکین دهد، بلکه می تواند به شما در از بین بردن لکه های آزار دهنده عرق بر روی لباس های سفید کمک کند. آسپیرین در ترکیباتش اسید سالیسیلیک است و بدون آسیب رساندن، در پارچه نفوذ کرده و باعث سفید شدن آن می شود. آسپیرین را در یک لیوان کوچک با 250 میلی لیتر آب حل کنید. مخلوط را به لکه بمالید. سپس برای یک لحظه با یک مسواک رویش بکشید. اجازه دهید 10 دقیقه مانده، سپس لباس را شسته و مخلوط را پاک کنید. 

لکه برهای سریع آنزیم دار: می توان این لکه برها را مستقیما روی لکه پاشید و استفاده کرد. این نوع لکه برها در انواع و برندهای تجاری مختلف در بازار وجود دارند. 

لکه برهای خانگی با مایع ظرفشویی، آب اکسیژنه و جوش شیرین: این سه ماده در کنار یکدیگر یک یک لکه بر قوی می سازند. دو فنجان آب اکسیژنه را با یک فنجان مایع ظرفشویی گرمی هیرسا و یک فنجان جوش شیرین مخلوط کنید. مقدار زیادی از این لکه بر بدست می آید که می توانید برای استفاده های بعدی ذخیره کنید. با این لکه بر حتی می توانید لکه مدفوع را از لباس نوزاد به طور کامل پاک کنید.